درباره ما

همان طور که می دانید طراحی و مدیریت یک وب سایت در اینترنت، مستلزم آشنایی کامل به زبان های برنامه نویسی وب همچون HTML ،PHP ،Java Script ،VB Script و … می باشد. شما باید در این راه به تکنولوژی های موجود در وب همچون ASP ،CSS و تکنولوژی های نو ظهوری همچون Ajax (که مورد استفاده در نسل جدید سایت های اینترنتی موسوم به وب ۲ می باشد) نیز آشنا بوده و بتوانید از آن ها در هر چه کاربردی تر کردن وب سایت خود استفاده کنید. آشنایی به استفاده از نرم افزارهای طراحی وب همچون  Dream Weaver در راه اندازی وب سایت های استاتیک به شما بسیار کمک خواهد کرد. آشنایی به نحوه نصب و استفاده از CMS ها (سیستم های مدیریت محتوا) همچون Movable Type ،WordPress و Joomla نیز در راه اندازی وب سایت های کاربردی داینامیک برای شما بسیار راه گشا خواهد بود. نحوه نصب، مدیریت و کار با Forum ها و Upload Center ها نیز از دیگر نیاز های شما می باشد. به غیر از همه ی این ها، برای رسیدن به گرافیکی زیبا، جذاب و حرفه ای در وب سایت مورد نظر باید بتوانید با نرم افزارهایی همچون Photoshop ،Corel Draw ،Flash و … به طور حرفه ای استفاده نموده یا از یک گرافیست حرفه ای برای انجام امور گرافیکی وب سایت خود استفاده نمایید. آشنایی به نحوه ثبت دامین و تهیه هاست و کار با کنترل پنل های دامین و هاست نیز از دیگر ضروریات در طراحی و مدیریت وب می باشد.

اما ما در “وب مثبت”، با هیچ کدام از مواردی که در بالا گفته شد کاری نداریم!

قبل از انجام تمامی موارد بالا، شما باید با اصول طراحی و مدیریت وب سایت آشنا باشید و این اصول را در در تمامی لحظات طراحی، برنامه نویسی و راه اندازی وب سایت و همچنین پس از راه اندازی در هنگام پشتیبانی، مدیریت و به روز رسانی وب سایت به کار گیرید.

همان طور که می دانید توجه به اصول هر کاری، قبل و در حین انجام آن کار از بدیهی ترین موارد لازم می باشد اما متاسفانه در رابطه با حجم عظیمی از وب سایت های فارسی زبان شاهد هستیم که طراحان و مدیران وب سایت ها کوچک ترین توجهی به اصول طراحی و مدیریت وب نداشته و ندارند؛ پس قبل از هر چیزی، اصول طراحی و مدیریت وب سایت را در “وب مثبت” به آدرس WebMosbat.IR آموزش ببینید.

قصد داریم در “وب مثبت” به ارائه مقالات بسیار مفید و کاربردی به زبان فارسی در رابطه با “آموزش اصول طراحی و مدیریت وب” نماییم تا شاید بتواند مفید و مورد استفاده همگان قرار گیرد. همچنین معرفی وب سایت های معتبر انگلیسی زبان نیز در رابطه با “اصول طراحی و مدیریت وب” در “وب مثبت” می تواند کاربران را به دریچه عظیم تری از مقالات و دانسته های ارزشمند در عرصه طراحی و مدیریت وب باز نماید.

امروزه طراحی وب سایت، به یک کسب و کار برتر و پرسود تبدیل شده، اگر شما هم، این کسب و کار را برای خود انتخاب کرده اید ما در وب مثبت با گردآوری مقالات مختلف به زبان فارسی، کمکی برای شما در کسب و کارتان خواهیم بود.

تمام سعی ما بر رعایت حق نشر نویسندگان، مترجمان و منتشرکنندگان مقالات است و نوشتن منبع هر کدام از مقالات را سرلوحه کار خود قرار داده ایم، اگر مقاله ای در وب مثبت وجود دارد که سهواً منبع آن نوشته نشده است، به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام لازم را انجام دهیم.

آخرین و به روزترین اخبار وب، معرفی فرصت های شغلی در حوزه طراحی وب، اخبار مسابقات، جشنواره ها و سمینارهای مرتبط با دنیای وب، گفت و گو ها و مصاحبه ها با اهالی وب و معرفی کلاس های آموزشی طراحی وب، تشکیل دهنده سایر محتوای “وب مثبت” می باشد.

با سپاس فراوان

مدیریت “وب مثبت