۶ نکته مهم برای دریافت پروژه های طراحی وب سایت

حتی با داشتن مهارت ها و تخصص های طراحی ، کسب درآمد آنلاین از این طریق خود به عنوان یک مشکل چالش برانگیز به حساب می آید. تقریبا در همه جای دنیا با پایین آمدن رونق اقتصادی ، طراحان گرافیکی و طراحان وب هم با این معضل روبرو می شوند که چگونه باید در شرایط سخت اقتصادی ، برای خود پروژه و کار دست و پا کنیم ؟

به صورت کلی برای موفقیت در شغل طراحی ، نه تنها باید یک رابطه خوب با مشتریان و پروژه های آنها در یک محدوده زمانی معین ایجاد کنید بلکه برای گسترش کسب و کار ، تماس با مشتری ها و ایجاد فرصت های شغلی برای خود نیاز دارید.

در اینجا می خواهیم راهنمایی هایی را که می تواند مشتریان بیشتر را برای شما ایجاد کند و یا حداقل بتوانید مشتریان را برای خود نگه داشته و پروژه های مختلفی را به دست بگیرید را شرح دهیم. پس همراه ما باشید!

۱- متوقف نکردن مجموعه مهارت های خود

شاید فکر کنید با خواندن چند کتاب و یا یاد گرفتن چند ترفند و نکته می توان برای همیشه به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده درجه یک فعالیت کنید که مطمئنا اشتباه می کنید . هر روز و هر هفته ، تکنیک ها و ترفندهای جدیدی در بین طراحان گرافیکی یا طراحان وب و برنامه نویسان به وجود می آید که باید شما هم خود را با آنها بروز کنید ، وگرنه که تمام مهارت هایی که تا به حال آموخته اید منسوخ شده و قدیمی به حساب می آیند.

هیچ راهی برای حفظ مشتریان خود وجود ندارد به جزء فرا گرفتن تجربه ها و مهارت های جدید .

اگر احساس می کنید که نیاز به تجربه و آموختن یک تکه از یک نرم افزار یا یک برنامه گرافیکی را دارید و یا احساس می کنید که یک ترفند جدید HTML یا CSS یا جی کوئری را نمی دانید ، پس باید فکری به حال خود بکنید و سریعا به سراغ دریافت آموزش ها که در سطح وب هم کم نیستند بروید و آنها را مطالعه و تمرین کنید.

کسب مهارت

۲- داشتن یک رسانه آنلاین

ساده ترین راه برای به دست آوردن یک کار جدید اینست که تعامل بیشتری با مردم برقرار کنید. این تعامل هیچ نیازی به فعالیت خاصی ندارد ، بلکه می تواند به سادگی با ایجاد یک وبلاگ یا سایت شروع شود. مدیریت وبلاگ بسیار ساده است و با گذشت زمان از شما یک نام و یک دسته افرادی که شما را می شناسند ، به وجود می آورد که شاید در آینده به مشتریان شما تبدیل شوند. شما می توانید از سیستم های مدیریت محتوای مختلف مثل وردپرس ، بلاگر ، دروپال و … با خرید یا دانلود پوسته های زیبا استفاده کنید.

داشتن وبلاگ یک روش موثر برای جذب بازدید و نگاه های افراد است که می توانید با قرار دادن یک گالری از نمونه کارهای گرافیکی یا طراحی سایت ها ، یک مکان مناسب برای نمایش آثار خود داشته باشید. حتی می توانید در وبلاگ خود آموزش ها و مطالبی در مورد حیطه کاری خود بنویسید تا هم از جستجوگرها بازدید جذب نمایید و هم مخاطبان بیشتری را به دست آورید.

همیشه یک وبلاگی که اطلاعات و آموزش های مفیدی را به کاربران ارائه می کنند ، بهتر می توانند برای خود مشتری به دست آورند.

ایجاد وبلاگ

۳- قدرت بازاریابی شبکه های اجتماعی

فقط قرار دادن نمونه کارها در یک وبلاگ کافی نیست. روند وب همواره در حال تغییر است و استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری یک راه حل خوب به حساب می آید. می توانید یک صفحه در فیس بوک یا توییتر بسازید و نمونه کارها و خدمات خود را در آن معرفی و نمایش دهید. حتی می توانید با فعالیت بیشتر در شبکه های اجتماعی تجربه های جدید یاد بگیرید و مهارت های خود را با دیگر همکاران خود در یک حوزه مشخص رد و بدل کنید.

شما می توانید مشتریان خوبی از این شبکه ها به دست آورید و در همان شبکه ها هم با آنها ارتباط برقرار کرده و به سوال ها پاسخ دهید. داشتن یک حضور آنلاین و در معرض قرار دادن مهارت هایتان می تواند به حفظ مشتریانتان کمک کند.

شبکه اجتماعی

۴- شهرت خود را به خطر نیندازید

تبدیل شدن شما به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده خوب و شناخته شده می تواند یک درآمد پایدار و ثابت را برای شما پدید آورد. اما با این حال عجله در گرفتن سفارشات جدید و در زمانی که دست شما برای قبول سفارشات کاملا بسته است و زمان کافی برای اجرای دو پروژه به صورت هم زمان را ندارید ، این خود زنگ خطری جدی است.

شاید شما خودتان به طراحان و برنامه نویسانی گذرتان خورده باشد که چندین کار را هم زمان انجام می دهند و متاسفانه پروژه ها را سر وقت تحویل نمی دهند و این خود باعث آزار و اذیت کارفرما شده و حتی در آخر به ضرب و شتم هم می رسد . عدم تحویل سفارش در موعد مقرر می تواند شهرت شما را در بین طراحان دیگر که با روند خاصی کار می کنند ، لکه دار کند و تلاش های شبانه روزی شما را برای ساخت این شهرت به هدر دهد.

اعتبار در هر شغلی از واجبات است و سعی نکنید برای کسب درآمد بیشتر اعتبار خود را قربانی کنید.

تبلیغات دهان به دهان

۵- تبلیغات

راه های بسیار زیادی برای مطرح کردن خود به عنوان یک طراح وجود دارد. مثلا فعالیت در شبکه های اجتماعی ، فعالیت در فروم ها ، فعالیت در رسانه های پرسش و پاسخ ، کامنت گذرای در وبلاگ ها ، ایجاد وبلاگ و …
اما این روش ها همه رایگان هستند و به نسبت فعالیت روازنه شما می توانند بازخورد خوبی را برایتان داشته باشند. اما تبلیغات به صورت پولی هم می تواند یک راهکار خوب بدون داشتن فعالیت روزانه باشد که به صورت تبلیغات گرافیکی و بنری یا تبلیغات متنی به سایت های پربازدید داده شود.

یکی دیگر از روش های تبلیغاتی اینست که هزینه ای به یک وبلاگ نویس که دارای وبلاگی پربازدید است داده شود تا در مورد خدمات و مهارت های شما بنویسد یا یک مسابقه با جایزه برایتان ترتیب دهد. گذاشتن مسابقه یک روند خوب و عالی برای تشویق دیگران به حمایت از شما و کسب پروژه های جدید است که با معرفی شما و خدماتتان شروع می شود.

تبلیغات

۶- کار در سایت های پیمانکاری

به احتمال زیاد به سایت هایی که پروژه های طراحی را قبول کرده و آنها را در اختیار طراحان مشتاق به صورت مزایده ای قرار می دهند ، برخورد کرده اید. این سایت ها نیز مکان بسیار خوبی برای پیدا کردن پروژه های طراحی است و می توان درخواست های متفاوتی از کاربران را پاسخ داد. اگر خدمات و قیمت و هم چنین تعهد کاری شما در این سایت ها شناخته شود و مورد پسند کاربران واقع شوید ، دیگر نیازی به فعالیت خاصی نیست و کاربران این سایت ها خود به سراغ شما می آیند و طرح های خود را برای ساخت به شما می دهند. فقط باید کیفیت ، تعهد و خوش قولی را سرلوحه کار خود قرار دهید.

سایت کاریابی

سخن آخر

راز گرفتن کار و پروژه های جدید فقط در دو کلمه کیفیت و تعهد کاری شما خلاصه می شود. اگر مشتریان خود را راضی نگه دارید ، مطمئنا کسب و کار خود را زنده نگه داشته اید. تمایز کار شما با دیگران باید در این باشد که با مهارت های جدید و بروز و همچنین تحویل به موقع کار خود بتوانید پروژه در حد قبولی به کارفرمای خود ارائه دهید تا او به وجد آمده و کسب و کار شما را به صورت دهان به دهان با دیگران بازگو کند.

شما هم در کار طراحی گرافیکی و طراحی وب و برنامه نویسی هستید ؟ راهکار شما برای حفظ مشتریانتان چیست؟

منبع: وب هاب

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط