ژاپن و ارائه سریع ترین اینترنت جهان برای مصرف خانگی

مهر: یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی وابسته به سونی اقدام به راه اندازی سرویس اینترنتی ۲ گیگابیتی در هر ثانیه کرده است که از آن با عنوان سریعترین اینترنت جهان برای استفاده از خانگی یاد می شود.

شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی ” نورو” سرویس فیبری خود را از این هفته به خانه ها، آپارتمانها و تجارتهای کوچک و همچنین ۶ ایستگاه پلیس در توکیو ارائه کرده است.

هزینه این خدمات اینترنتی ۵۱ دلار در هر ماه است و قراردادها به صورت دوساله بسته می شود و برای افرادی که درخواست خود را آنلاین ارائه کنند هزینه نصب رایگان است. این درحالی است که گفته می شود سرعت آپلود این سرویس به ۱ گیگابیتی در ساعت می رسد.

این شرکت اعلام کرده است که این سرویس دربرگیرنده اجاره یک دستگاه ONU است که برای حفظ سرعت بالا طراحی شده است. این دستگاه ها معمولا در خانه ها و شرکتها برای تبدیل فیبر به اینترنت پهن باند به کار می رود. بعید به نظر می رسد که کاربران سرعت ۲ گیگابیتی در ثانیه را روی دستگاه های خود مشاهده کنند، چراکه این سرعت از ظرفیت اکثر آدابتورهای شبکه مصرف کننده ها خارج است.

دولت ژاپن به شدت از ارتباطها بر پایه فیبر برای مردم این کشور حمایت کرده است و درحال حاضر نیز این شرکت در میان معدود کشورهایی است که از اینترنت با سرعت بسیار بالا برخوردار است.

قسمت اعظم جمعیت ژاپن در شهر توکیو زندگی می کنند و زندگی در شهرهای دیگر نیز در آپارتمانها متمرکز شده است بنابراین ارائه خدمات بر پایه فیبری ساده تر است.

ارائه اینترنت ۱ گیگابیت در ثانیه در این کشور متداول است، حتی برخی از ارائه کنندگان این خدمات در تلاش برای تبلیغات قیمتهای کم هستند و تخفیفهایی را برای کاربران خود قائل شده اند

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط