فعالیت ۱۵ هزار وب سایت در ایران

ایتنا: سهم ایران از دنیای مجازی،‌۱۲ میلیون صفحه است که البته آمار خوشایندی نیست و پایین‌تر از آمار بسیاری از کشورها است.
دبیر اولین کنفرانس مدیریت منابع اطلاعاتی وب از فعالیت حدود ۱۵ هزار وب سایت ایرانی که در مجموع شامل ۱۲ میلیون صفحه می‌شوند خبر داد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، غلامعلی منتظر یادآور شد: ۷۵ درصد از این صفحه‌ها مربوط به اخبار می شوند و ما تنها حدود چهار میلیون صفحه با اطلاعات سازمانی داریم که این آمار اصلا خوب نیست و به خصوص در مقایسه با کشورهای دیگر آمار پایینی به شمار می رود.

وی با اشاره به کشوری مانند کره جنوبی که حدود صد میلیون صفحه وب در اختیار کاربران خود قرار داده اظهار کرد: برخی اطلاعات وب ایران گویای آن است که ۵۰ درصد از صفحات وب ما از جنس ایستا و تنها ۵۰ درصد آن‌ها از جنس پویا است.

دبیر اولین کنفرانس مدیریت منابع اطلاعاتی وب در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: در میان فایل های تصویری نیز حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد فایل‌ها از جنس زیپ است.

وی در عین حال عنوان کرد: طی سال‌های گذشته حجم انبوه اطلاعات در عرصه وب موجب شده است مفاهیمی مانند تولید اطلاعات، نشر اطلاعات و دریافت اطلاعات گوناگون از اهمیت فوق العاده برخوردار شوند و به این ترتیب با دستیابی به وب ما موفق به تولید و دریافت اطلاعات به شکلی ساده شده‌ایم.

منتظر همچنین عنوان کرد: حدود یک دهه است که بحثی با عنوان آرشیو ملی در کشورهای مختلف دنیا مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه کتابخانه ملی ایران با همکاری پژوهشگاه علوم و فن‌آوری اطلاعات و دانشگاه‌های صنعتی کشور تصمیم به برگزاری کنفرانس مدیریت منابع اطلاعاتی وب گرفته‌اند.

دبیر اولین کنفرانس مدیریت منابع اطلاعاتی وب در ادامه عدم اطلاع داشتن از رفتار جویش کاربران ایرانی در وب را یکی از ضعف‌های اطلاعاتی دانست.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط