کاربران فیس بوک، فیس بوک زده شدند

مرکز تحقیقات پیو (Pew) روز چهارشنبه اعلام کرد بیش از نیمی از کاربران بزرگسال پایگاه اجتماعی فیس بوک توجه خود را به این پایگاه از دست داده‌اند و آن را خسته کننده می‌دانند.

به گزارش زلال نیوز ، طبق تحقیقات اخیر مرکز تحقیقات پیو، بیش از شصت درصد از کاربران بزرگسال پایگاه اجتماعی فیس بوک دست کم یک بار به مدت چندین هفته عضویت خود را در این پایگاه به تعلیق در می آورند.
فیس بوک محبوب ترین پایگاه اینترنتی اجتماعی محسوب می‌شود و تقریبا دو سوم از بزرگسالان آمریکا در این پایگاه عضو هستند؛ اما تعداد کاربران فعال در این پایگاه به طور مداوم نوسان دارد.
طبق تحقیقات مرکز تحقیقات پیو، کاربران عموما در پی عواملی چون نداشتن وقت، از دست دادن علاقه و توجه به فعالیت در این پایگاه و غم انگیز بودن مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط دوستان، کاربری خود را در این پایگاه غیر فعال می کنند و برخی نیز فعالیت در این پایگاه اینترنتی را نوعی وقت تلف کردن می دانند.
لی رینی سرپرست برنامه تحقیقات اینترنتی موسسه پیو گفت: «این تحقیقات نشان می دهد کاربران فیس بوک سعی دارند تغییراتی در زندگی خود به وجود آورند تا بتوانند دیگر شیوه های تعاملات اجتماعی را نیز در زندگی خود جای دهند.»
پژوهشگران همچنین دریافتند نزدیک به بیست درصد از کاربران فعال اینترنت که در فیس بوک عضو نیستند، زمانی در این پایگاه عضو بوده اند، اما از عضویت در این پایگاه اجتماعی دست کشیده و کاربری خود را به کلی غیر فعال کرده اند.
کاربران فعال فیس بوک نیز توجه خود را به این پایگاه از دست داده اند. بیست و هشت درصد از شرکت کنندگان در این تحقیقات اعلام کردند این پایگاه اجتماعی اهمیت و جذابیت سال گذشته را برای آنها ندارد.
به گزارش خبرگزاری آلمان از نیویورک، طبق آمار ماه دسامبر سال دو هزار و دوازده فیس بوک حدود یک میلیارد کاربر فعال در سطح جهان دارد.

 مشرق

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط