موتور جستجوی فیس‌بوک تهدیدی برای گوگل

سرانجام پس از سالها، فیسبوکی ها به این نتیجه رسیده اند که باید اهمیت بیشتری به کادر جستجوی بالای صفحه این شبکه اجتماعی بدهند و به همین دلیل نگاه فیس بوکی ها به تازگی به مسئله سرچ و جستجو در این شبکه اجتماعی بسیار جدی تر ازگذشته شده است.
به گزارش بانکی دات آی آر، فیس بوکی ها دیروز کار جدیدی را معرفی کردند که موتور جستجوی گراف نام دارد.
کارکرد این موتور جستجو به شدت به “لایک” و سایر کانکت ها بستگی دارد و به این ترتیب مشخص می کند که چه نوع نتیجه ای را به کاربر نشان دهد که بیشترین ارتباط را با درخواست کاربر داشته باشد.
این موتور جستجو همچنین قابلیت این را دارد که براساس داده های گسترده کاربران در سیستم خود، جستجو را انجام دهد.
موتور جستجوی گراف فیس بوک طبق آنچه سازندگانش می گویند با یک موتور جستجوی وب تفاوت دارد. کارکرد موتورهای جستجوی معمول و مورد استفاده فعلی کاربران به این ترتیب است که کاربر یک عبارت را در وب جستجو می کند و موتور جستجو تلاش می کند آنچه به عنوان نتیجه به کاربر ارائه می کند، بیشترین ارتباط با کلیدواژه های مورد نظر کاربر داشته باشد.
این در حالیست که در فیسبوک کاربر می تواند چند ترکیب را در کنار هم بیاورد تا به اطلاعات جامعی راجع به آن افراد، عکس ها، اماکن یا مطلب مورد نظر دست یابد.

منبع: itanalyze.com

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط