۶۰ در صد عملیات بانکی کشور الکترونیکی است

دبیر کل بانک مرکزی گفت: هم اکنون حدود ۶۰ درصد از عملیات بانکی کشور به صورت الکترونیکی اجرا می شود.
ˈمحمود احمدیˈ در گفت و گو با ایرنا،‌ اظهارداشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید بیش از ۸۰ تا ۸۵ درصد فعالیت بانک ها به صورت الکترونیکی و خارج از شعبه باشد.
وی اظهارداشت: طرح نظام جامع پرداخت بر مبنای اصول کمیته بال شامل یک سند مهم تحت عنوان ˈراهبرد پرداخت‌هاˈ در سال ۱۳۸۱ تدوین شده و به تصویب بانک مرکزی رسید.
دبیر کل بانک مرکزی گفت:بر همین اساس سامانه‌های ملی پرداخت،ˈساتناˈ به عنوان نظام تسویه و پرداخت‌های کلان، ˈتاباˈ به عنوان سامانه تامین نقدینگیِ،ˈپایاˈ به عنوان سامانه پرداخت‌های انبوه، مرکز ˈشتابˈ به عنوان سوئیچ کارت ملی، ˈنمادˈ به عنوان بستر امنیتی و سامانه‌های جانبی دیگر به عنوان پشتیبان تعریف و جایگاه آنها در نظام بانکی کشور احصا شد.
وی با اشاره به اهمیت روزافزونˈشتابˈ،ˈساتناˈ وˈپایاˈ و نقش حیاتی که این زیرساخت‌ها در نظام بانکی و زندگی روزمره مردم ایفاء می‌کنند، تاکید کرد: این سامانه‌ها در مجموع بیش از پنج برابر تولید ناخالص ملی را در هر سال انتقال داده و جابجا می‌کنند.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط