استفاده مناسب از تگ های عنوان

استفاده مناسب از تگ های عنوان ( h1,h2,h3,h4,h5,h6 )

از تگ های عنوان برای تاکید بر اهمیت متن استفاده کنید

تگ های عنوان ( با تگ head در html یا عناوین http اشتباه نکنید) برای نمایش مناسب ساختار متن در صفحه به کاربران استفاده می شوند و از اهمیت بسیار زیادی در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو برخوردارند. تگ های عنوان دارای ۶ سایز هستند اولین تگ با h1 که مهمترین تگ است شروع می شود و به تگ h6 که کم اهمیت ترین است ختنم میشود)

 

آموزش بهینه سازی وب سایت - webtarget.ir

اندازه تگ های عنوان از اندازه بقیه متن بزرگتر هستند و استفاده از این تگ برای نشان دادن اهمیت یک عنوان در متن است . مشخص نمودن نکات مهم و عناوین در صفحه و متن باعث راحتی کاربران در خواندن متون و درک درجه اهمیت مطالب میشود . در متن هایی که دارای دو عنوان می باشد استفاده از سایزهای گوناگون عنوان حالت سلسله مراتبی به متن می دهد و به کاربران اجازه بررسی راحتتر محتوا را می دهد.

قبل از استفاده از تگ های عنوان سلسله مراتب و درجه اهمیت عناوین را مشخص کنید و به صورت آبشاری به ترتیب از بالا به پایین از تگهای عنوان با سایزهای متفاوت استفاده کنید . استفاده مناسب از این تگها کمک بسیار زیادی به موتورهای جستجو در شناخت مطالب پر اهمیت در محتوا می کند .

تمرین


مهمترین و گویاترین قسمت مطالب را انتخاب کنید

مانند نوشتن عناوین مطالب در یک صفحه بزرگ کاغذ مهمترین مطالب در یک صفحه وب را انتخاب کنید و به عنوان سر فصل از آنها استفاده کنید . نوشتن مطالب و اهداف اصلی و فرعی بر روی صفحه کاغذ به شما کمک خواهد کرد که تصمیم بگیرید که از تگ های عنوان چگونه استفاده کنید.


از انجام دادن موارد زیر اجتناب کنید :

  • استفاده از متن هایی برای عنوان که برای معرفی ساختار کلی صفحه غیر مفید است
  • استفاده از تگ های عنوان در جایی که استفاده از تگ های em و strong مناسب تر است
  • استفاده متناوب و زیاد از تگ ها با سایزهای مختلف

استفاده از تگ ها به صورت محدود

استفاده زیاد از عناوین باعث می شود کاربران نتوانند بر روی محتوا تمرکز کنند و بین چند موضوع سرگردان خواهند شد . استفاده بیش از حد و به طور یک جا از تگ های عنوان میتواند در استاندارد وب سایت و رتبه در موتورهای جستجو تاثیر منفی داشته باشد . استفاده آگاهانه از تگ های عنوان یا سرفصل به همراه متن میتواند در میزان موفقیت شما در انتقال درجه اهمیت مطالب و حضورموثر در موتورهای جستجو تاثیر گزار باشد .


از انجام دادن موارد زیر اجتناب کنید :

  • استفاده بیش از حد تگ عنوان در سرتاسر صفحه
  • به کاربردن تمام متن در تگ عنوان
  • استفاده از تگ عنوان فقط برای ظاهر متن و نه برای نمایش ساختار ودرجه اهمیت متن در صفحه

نویسنده / مترجم: امیر سروری

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط