آمار ضد و نقیض در مورد محبوبیت مرورگرهای اینترنتی

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی zdnet ، برآوردهای شرکت نت مارکت شیر (NetMarketShare) که وضعیت محبوبیت مرورگرهای مطرح را پیگیری می کند ، نشان می‏ دهد در فوریه ۲۰۱۴ حدود ۵۸.۱۹ درصد از کل مراجعات اینترنتی از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر انجام شده است.

در ماه ژانویه نیز این مرورگر جایگاه برتر را به خود اختصاص داده بود ، هر چند که در آن زمان سهم ۵۸.۲۱ درصدی از مراجعات اینترنتی را از آن خود کرده بود.

در مقابل ، شرکت استاتکانتر (StatCounter) دیگر شرکت مطرح در این زمینه ، گوگل کروم را به عنوان محبوب‏ ترین مرورگر معرفی کرده است.

آمار و ارقام این شرکت نشان می ‏ دهد ۴۳.۸۲ درصد از مراجعات اینترنتی در ماه فوریه از طریق این مرورگر انجام شده است. استاتکانتر این رقم را برای ماه ژانویه ۴۳.۶۷ درصد اعلام کرده است.

علت تفاوت نتایج این برآوردها این است که هر کدام از این شرکت ‏ ها از روش‏ های متفاوتی برای سنجش محبوبیت مرورگرهای اینترنتی استفاده می‏ کنند.

برآوردهای شرکت استاتکانتر حکایت از آن دارد که مرورگر اینترنت اکسپلورر در ماه فوریه با یک محبوبیت ۲۲.۶۱ درصدی در جایگاه دوم قرار داشته است.

این شرکت میزان محبوبیت اکسپلورر در ماه ژانویه را ۲۲.۸۵ درصد برآورد کرده بود. بنا بر این برآوردها، کاهش محبوبیت اکسپلورر به سود مرورگر فایر فاکس بوده است.

در ماه ژانویه میزان مراجعه به اینترنت از طریق فایرفاکس ۱۸.۹ درصد بوده است اما این رقم در ماه فوریه به ۱۹.۲۹ درصد افزایش یافته است.

81082785-5561717

برآوردهای نت مارکت در مورد فایر فاکس نیز متفاوت است. این برآوردها نشان می ‏دهد در ماه ژانویه ۱۸.۰۲ درصد از مراجعات اینترنتی از طریق این مرورگر انجام شده است. نت‏ مارکت این رقم را برای فوریه ۱۷.۶۸ درصد برآورد کرده است.

تحلیل ‏گران این شرکت معتقدند کاهش محبوبیت فایرفاکس در این دوره به سود کروم تمام شده است ، چرا که این مرورگر توانسته سهم خود از مراجعات اینترنتی در ماه فوریه را به ۱۶.۸۴ درصد افزایش دهد.

هر دوشرکت‏ سهم مرورگرهای سفری اپل و اپرا را از این بازار ناچیز برآورد کرده ‏اند ، هر چند که در مورد میزان دقیق محبوبیت آنها برآوردهای متفاوتی داشته اند.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط