یافته‌هایی درباره ارتباط زوج‌ها روی فیس‌بوک

قبل از آن که شما وضعیت (Status) مربوط به روابط خود را در فیس‌بوک به حالت in a relation ( درون یک رابطه ) تغییر دهید، فیس‌بوک از آن با خبر شده است.

750-jkjkkasd

چگونه؟ فیس‌بوک روز جمعه و همزمان با روز والنتاین مطلبی را روی وبلاگ خود منتشر کرد که نشان می‌داد در چه زمانی دو نفر وضعیت خود را به in a relation تغییر می‌دهند.
به نوشته فیس‌بوک سه ماه قبل از اینکه یک زوج تصمیم به چنین کاری بگیرند مطالب مشترک زیادی را به اشتراک می‌گذارند (متوسط ۱.۶۷ پست  در روز ) اما ۱۲ روز پیش از آن زمان تعداد این پست‌های مشترک به صفر می‌رسد.
فیس‌بوک این اطلاعات را در طی سه سال از روی آمار مربوط به زوج‌هایی استخراج کرده که تاریخ مشخصی را برای ازدواج مشخص کرده‌اند ( و نه فقط وضعیت خود را تغییر داده‌اند) اعلام کرده است.
نمودار مقایسه تعداد پست‌های زوج‌ها قبل و بعد از یک رابطه 
اما دلیل این کاهش تعداد پست‌ها بعد از ایجاد یک رابطه چیست؟ فیس‌بوک چنین نتیجه‌گیری می‌کند که احتمالا زوج‌ها تصمیم ‌می‌گیرند زمان بیشتری را با هم بگذارنند تا اینکه همچنان فعالیت‌های آنلاین داشته باشند.
از سوی دیگر فیس‌بوک معتقد است که پس از ایجاد یک رابطه زوج‌ها پست‌های مثبت بیشتری را نسبت به قبل از یک رابطه روی صفحه خود قرار می‌دهند. مبنای تحلیل فیس‌بوک استفاده از شکلک‌های مثبت مثل love، nice و happy و مقایسه آنها با شکلهای hate ، hurt , bad  است.
نمودار پست شکلک‌های مثبت و منفی قبل و بعد از یک رابطه 
منبع: itiran

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط