برنامه های دولت برای افزایش سرعت اینترنت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۸۰ درصد نیاز کاربران اینترنت با پهنای باند داخلی تأمین می شود، گفت: برنامه های کوتاه مدتی برای افزایش سرعت دسترسی کاربران به پهنای باند داخل داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد شب گذشته در گردهمایی فعالان صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس سیاست های دولت کارگروه فناوری اطلاعات که در دولت دهم تشکیل شده بود لغو شد و از این پس تمامی برنامه های اجرایی دولت در چارچوب سیاست های مد نظر در شورای عالی فناوری اطلاعات تدوین می شود.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات ادامه داد: برنامه بخش های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات، نحوه تعامل و ساز و کارهای مد نظر و نیز بودجه بندی از طریق این شورا تدوین خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون با توجه به از سرگیری مجدد شورای عالی فناوری اطلاعات در دولت یازدهم در آغاز راه هستیم و در فاصله کوتاه چارچوب های تدوین برنامه های مدنظر این شورا را تصویب می کنیم.

رفع ۸۰ درصد نیازهای کاربران با پهنای باند داخل

معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص نارضایتی کاربران اینترنت از سرعت فعلی اظهار داشت: بخش بیشتری از نیازهای کاربران اینترنت در شبکه دسترسی داخل کشور انجام می شود به نحوی که هم اکنون ۸۰ درصد نیاز کاربران داخلی است و ۲۰ درصد ترافیک اینترنت مربوط به خارج از کشور است در این راستا با توسعه شبکه ملی داخل کشور می توانیم سرعت اینترنت را برای ۸۰ درصد نیاز کاربران که مربوط به دسترسی به سایت های داخلی است فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه زیر ساختهای کشور در این زمینه در حال توسعه است ادامه داد: روش ها و سیاست های اجرایی در این زمینه به زودی تدوین و اعلام می شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر مهر مبنی بر زمان اجرای این برنامه گفت: پروژه های توسعه ای معمولاً به ۶ تا ۸ماه زمان نیاز دارد تا آثار و نتایج اش برای کاربران محسوس شود. و یک شبه نمی توان نتایج این طرح ها را مشاهده کرد اما در حال حاضر با رعایت مقررات در حال افزایش ظرفیت پهنای باند برای دسترسی پر سرعت کاربران اینترنت هستیم.

شبکه ملی پرتوان و پر ظرفیت خواهد بود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مورد آخرین وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد: ما در سال جاری از منابع موجود برای افزایش حداکثر ظرفیت های این شبکه و سیاست های دسترسی کاربران به آن استفاده کرده ایم. ادامه این راه مستلزم برنامه های توسعه ای است و رویکرد مالی در این زمینه اجرای سریع تر شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.

وی ادامه داد: شبکه دسترسی ملی ما پرتوان و پر ظرفیت خواهد بود و در این راستا در حال افزایش و بهبود ساختارها هستیم.

به گفته وی تا پایان سال ۹۳ اهداف بلند مدت شبکه ملی اطلاعات نیز عملیاتی خواهد شد.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط