ابتکار فیس‌بوک برای رفع مشکلات امنیتی

محققان امنیتی دو شرکت مایکروسافت و فیس بوک به طور گسترده در حال راه اندازی و ایجاد ابتکار عملی هستند تا طی آن بتوانند آسیب پذیری هایی را که به طور وسیع در محصولات و برنامه‌های کاربردی این دو شرکت وجود دارد را شناسایی کرده و گزارش کنند.
برخلاف سایر برنامه های رفع اشکال و آسیب پذیری که این دو شرکت به طور جداگانه برای برنامه ها و نرم افزارهای خود منتشر کرده اند، این بار این ابتکار عمل به هر دوی این شرکت ها تعلق دارد تا طیف وسیعی از آسیب پذیری های موجود در برنامه ها و نرم افزارها مانند Internet Explorer، Adobe Reader و … را پوشش دهد.

facebook
به گفته این محققان آنها همچنین در تلاش برای راه اندازی وب سایتی تحت این برنامه هستند تا گزارش آسیب پذیری ها و نحوه پرداختن به آنها را گزارش دهد. در واقع این محققان به دنبال یافتن راهی برای افشای آسیب پذیری ها و فرآیندهای پرداختن به آن هستند.
محققان امنیتی این دو شرکت هدف از این ابتکار عمل را ایجاد برنامه ها و وب سایت هایی امن می دانند. این محققان در این راه روی کمک کاربران حساب باز کرده و نظام پاداشی را نیز برای آنها در نظر گرفته اند که کمکی مناسب برای هر دوطرف است. آنها دو جایزه یکی برای کشف آسیب پذیری و دیگری برای حل و از بین بردن آن در نظر گرفته اند. مایکروسافت و فیس بوک معتقدند زمانی که نرم افزار به سطحی از بلوغ و زیرساخت های اجرایی رسیده باشد به نفع همه است تا برای هر چه بیشتر ایمن کردن آن بکوشیم. متخصصان امنیتی این دو شرکت این اقدام را عاملی می دانند که به آنها در لمس بهتر آسیب پذیری های امنیتی و پاسخ به موقع به هریک از آنها کمک خواهد کرد و گره کور نقاط ضعف امنیتی را باز خواهند کرد.
به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، نماینده پاندا سکیوریتی در ایران، در نهایت اینکه همه شرکت های بزرگ به دنبال سرمایه گذاری های هنگف بر امنیت اینترنت هستند و تلاش می کنند تا جایی که امکان دارد نقاط ضعف و آسیب پذیری های موجود در نرم افزارها و برنامه های خود را از بین ببرند. در این راه نیز روی کمک، همفکری و همراهی کاربران، حساب ویژه ای باز می کنند!

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط