آمریکایی ها سهام توئیتر را می خرند

کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا نرخ سهام توئیتر را تعیین کرد.

2009122010365097_2 برآورد کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا نشان می‌دهد که ارزش مجموع سهام توئیتر از پیش‌بینی قبلی کارشناسان کمتر است. توئیتر بعد از فیس‌بوک، گران‌ترین سهام شرکت‌های اینترنتی را دارد.

شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که در آستانه ورود سهام عمومی این شرکت به بازار بورس و سهام، برآورد اولیه این است که یک میلیارد یورو سهام به بازار عرضه کند.

کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا همچنین برآورد کرد که این شرکت نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار آمریکا ارزش داشته باشد. این کمیسیون همچنین اعلام کرد که توئیتر قصد دارد ۷۰ میلیون سهام را به نرخ ۱۷ تا ۲۰ دلار برای هر سهم عرضه کند.

براساس نظر این کمیسیون، اگر همه سهام عرضه‌شده در اولین مرحله به فروش رود، توئیتر می‌تواند ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم دیگر را به بازار بورس ارائه کند.

پیش‌بینی شده که در این صورت این شبکه‌ اجتماعی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار دلار دیگر کسب خواهد کرد.

به گزارش دویچه وله، برآورد کمیسیون بورس و مبادلات آمریکا میزان ارزش سهام و نرخ این کمپانی را کمتر از نرخی که برخی کارشناسان پیش‌بینی کردند، ارزیابی کرده است.

پیش از این برخی کارشناسان پیش‌بینی کردند که توئیتر دستکم ۱۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

شبکه اجتماعی توئیتر هفته‌ی گذشته اعلام کرد که در بازار سهام و بورس نیویورک با شناسه اختصاری “TWTR” عرضه خواهد شد.

سهام توئیتر در حال حاضر بعد از سهام فیس‌بوک باارزش‌ترین سهام در میان شرکت‌های اینترنتی و فن‌آوری محسوب می‌شود.

توئیتر اعلام کرده است که ۲۳۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. این در حالی است که فیس‌بوک بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط