طراحی سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی توسط محققان کشور

فناوران یکی از شرکتهای مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی شدند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، دکتر محمود شیخ زین‌الدین، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام این خبر افزود: محصول سپنتا که برگرفته از عبارت «سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی» است، محیطی امن جهت کار با اینترنت برای کاربران شخصی یا سازمانی فراهم می­‌کند.

وی اظهار کرد: بهره برداری از فضای اینترنت در یک محیط کاملا اختصاصی با اطمینان خاطر از عدم نشت اطلاعات حساس و جلوگیری از آلودگی به بدافزارها امکان مهمی است که این محصول به کاربران خود ارائه می­‌دهد.

شیخ زین‌الدین همچنین درخصوص مشخصات ظاهری این محصول گفت: سپنتا در واقع یک سیستم عامل زنده (live) و امن است که بر روی حافظه فلش USB ارائه می‌­شود.

وی ادامه داد: در این سیستم عامل حافظه رایانه غیرقابل دسترسی است، بنابراین در هنگام اتصال به شبکه اینترنت امکان سرقت اطلاعات هارد دیسک و یا آلوده شدن به بدافزارها از بین می­‌رود.

به گفته رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان این محصول می‌تواند به عنوان یک سیستم عامل شخصی امن در سایت‌های کامپیوتری عمومی نیز از حریم خصوصی کاربر و اطلاعات حساس وی (مثل کلمه عبور، اطلاعات بانکی و …) محافظت کند.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط