اشتغال مستقیم ۱۰۰هزار ایرانی در اینترنت

قائم مقام مرکز توسعه تجارت الکترونیک با بیان اینکه نماد اعتماد الکترونیکی به صورت رایگان اعطا می‌شود، گفت: کسب و کارهای اینترنتی برای ۱۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.
فرانک اسکوئی در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: اصلاح نظام توزیع یکی از محورهای مهم طرح تحول اقتصادی است و برای اصلاح این نظام نیز ۱۰ پروژه تعریف شد که یکی از پروژه‌ها ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی بوده است.business_man_graph
وی افزود: در اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیک، بر ساماندهی کسب و کارهای الکترونیکی و اینترنتی تاکید شده است و برای آنکه کسب و کارهایی که در محیط اینترنت اتفاق می‌افتد را ساماندهی کنیم از سال ۸۹ کار اعطای نماد اعتماد الکترونیکی آغاز شده است.
قائم مقام مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: این به معنای این نیست که ما برای اولین بار این کار را انجام داده‌ایم، چرا که مشابه نمادهای الکترونیکی در بسیاری از کشورهای دیگر که توسعه تجارت الکترونیکی اتفاق افتاده است، وجود دارد.
وی افزود: پیش‌بینی ما این است که بیش از ۲۰ هزار کسب و کار اینترنتی در کشور وجود دارد، اما تاکنون ۱۰ هزار کسب و کار اینترنتی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی به ما مراجعه کرده‌اند که از این مقدار فقط به ۱۷۰۰ کسب و کار نماد اعتماد الکترونیکی داده‌ایم که می‌توان از مهمترین آنها به دی‌جی کالا، تهران کالا، البسکو و سایت مگا اشاره کرد.

اسکوئی گفت: از ۱۷۰۰ کسب و کار اینترنتی که توسط این مرکز ساماندهی شده است، روزانه بیش از یک و نیم میلیون بار بازدید می‌شود و اگر تنها یک درصد از این بازدیدها منجر به خرید شود و هر خرید را به طور متوسط ۵۰ هزار تومان در نظر بگیریم، می‌توان گفت روزانه ۷۵۰ میلیون تومان فقط در این ۱۷۰۰ شرکت خرید و فروش اینترنتی صورت می‌گیرد.
وی افزود: برای ارائه نماد اعتماد الکترونیکی، هویت و مکان مورد فعالیت باید محرز شود و شرکت ما درخصوص رسیدگی به شکایات و همچنین رتبه‌بندی این کسب و کارها فعالیت می‌کند، به نحوی که تاکنون به هیچ شرکتی بیش از ۲ ستاره نداده‌ایم و به شدّت این موضوع را رصد می‌کنیم.
قائم مقام مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: در کشور آمریکا بیشترین کالا به صورت اینترنتی فروخته می‌شود، شامل کتاب، کالای دیجیتال و پوشاک است، اما در کشور ما کالای دیجیتال رتبه اول را داشته و کتاب و لوازم خانگی در رده‌های بعدی قرار دارند.
وی افزود: ۶۰ درصد کسب و کارهای اینترنتی در تهران فعالیت می‌کنند و مابقی آنها در شهرستانها در حال فعالیت هستند.
اسکوئی گفت: کسب و کارهای اینترنتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
وی افزود: معیارهای رتبه‌بندی کسب و کارهای اینترنتی شامل امنیت فرآیند فروش، رسیدگی به شکایات، رعایت حریم خصوصی و امنیت سایت است.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط