عینک‌های هوشمند گوگل، متصل به اینترنت

ایتنا – چینی‌ها هم در حال تولید عینکی‌ها با همین ویژگی‌های عینک های گوگل هستند.
آیا همه ما روزی عینک‌های هوشمند به چشم می‌زنیم؟ عینک‌های هوشمندی که توان فیلمبرداری را دارند و تلفن می‌شوند و می‌توان با آنها جست‌وجوی اینترنتی کرد.n00026721-b
به گزارش ایتنا از یورونیوز، در ایالات متحده محققان در حال آزمایش عینک‌هایی هستند که به آنها عینک‌های گوگلی هم گفته می‌شود. عینک‌هایی که قرار است از سال آینده میلادی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرند.

استاد مدرسه پلی تکنیک لوزان می‌گوید: “دو بخش اصلی ویژگی مهم این عینک‌ها هستند. اول اینکه این عینک‌ها قدرت فیلمبردای دارند. بخش دیگر ارتباط آسان با شبکه اینترنتی است. عینک‌هایی که براحتی به رایانه متصل می‌شوند. مثل من هم می‌توانید مناظر طبیعی را مناظره کنید، و هم می‌توانید فیلم ببینید و فیلم بگیرید.”

در آزمایشگاه‌های شهر لوزان، فناوری‌های تولید این عینک مورد مطالعه محققان است.
بواسطه این عینک‌ها می توانید پیام‌هایتان را بخوانید. با این حال اکران تصویریتان بسیار کوچک است.

چینی‌ها هم در حال تولید عینکی‌ها با همین ویژگی‌های عینک های گوگل هستند.
قدرت فیلمبرداری این عینک‌ها باعث نگرانی است چرا که بسیاری از خود می‌پرسند آیا روزمره‌شان همواره فیلمبرداری خواهد شد، بدون آنکه در جریان باشند؟

فراموش نکنیم که در بریتانیا و ایالات متحده گروه‌هایی پیشاپیش مخالفت خود را با گسترش این نوع عینک‌ها نشان داده‌اند و حمل و گذاشتن این عینک‌ها در برخی از مکان‌ها چون کازینوها ممنوع شده است.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط