نیمی از کسب و کارها از نام دامنه اینترنتی خود ناراضی‌اند

ایتنا: برخی شرکت‌ها معتقدند نام دامنه نامناسب می‌تواند حتی منجر به ضرر اقتصادی آنها شود.

بر اساس تحقیقات در حال انجام بیش از نیمی از کسب‌وکارها از نام هایی که به عنوان دامنه اینترنتی (domain name) انتخاب کرده‌اند، ناراضی هستند و معتقدند نام نامناسب برای دامنه اینترنتی می تواند منجر به ضرر اقتصادی آنها گردد.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، موسسه تحقیقاتی Wakefield Research ، در خلاصه گزارش خود که به زودی منتشر خواهد شد آورده: کسب و کارهای کوچک برای اینکه در موتورهای جست‌وجو بهتر دیده شده ومحصولات خود را بفروشند، مجبورند نام مناسب برای دامنه اینتنرتی (domain name) خود برگزینند.

کارشناسان روی نام دامنه‌های اینترنتی برای شناسایی بهتر توسط موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی تاکید فراوان می کنند و این در حالی است که کسب و کارهاییی که تازه شروع می کنند و نیز کسب و کارهای کوچک یا small business باید خود را روی نردبان ترقی بیشتر بکشند و اگر نام درستی مشابه با محصول خود نداشته باشند، دچار ضرر و زیان اقتصادی می شوند.

در تحقیقات wakefield آمده کمپانی‌هایی که نام .co را یدک می کشند در این نظرسنجی آورده شده تا ببینند تا چه حد نام ها روی اقتصاد و فعالیت اقتصادی آنها تاثیر گذار است.

از ۵۰۰ کمپانی شرکت کننده در این تحقیق، بیش از نیمی از آنها گفته اند قبل از انتخاب نام کنونی برای مسب و کارشان، نام دیگری را قبل از آن امتحان کرده اند.

در این میان ۵۵ درصد نیز گفته اند به همین خاطر دچار ضرر و زیان اقتصادی شده‌اند و ۵۲ درصد نیز اعلام کردند که اگر فرصتی پیش بیاید، حتما نام دامنه اینترنتی خود را عوض خواهند کرد.

این تحقیق زمانی صورت می گیرد که تا سال آینده پسوندهای اینترنتی غیر از آنچه ما می شناسیم (دات کام و دات اورگ و …) راهی بازار می شود.

در آینده نام های اینترنتی بر اساس مکان و شهر مانند .nyc یا نوع کسب و کار مانند .green توسعه خواهد یافت و از هم اینک باید به فکر نامی جانشین بود تا ضرر و زیاد اقتصادی گریبان کسب و کارها را در آینده نگیرد.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط