کم‌فروشی اینترنت مانع توسعه کشور

یک عضو هیات علمی دانشگاه کم فروشی اینترنتی و اینترنت نامطلوب را مانعی برای انجام تحقیقاتی دانست که به پیشرفت کشور منجر می‌شود.
امیدعلی مسعودی در گفت‌وگو با (ایسنا)، تصریح کرد: شرکت‌های اینترنتی در پاسخ شکایت کابران، هزینه بالای سرویس را عامل کم فروشی یا تخصیص پهنای باند به تعداد زیادی از کاربران اعلام می‌کنند.
وی ادامه داد: ISPها دلیل کندی سرعت را تقسیم پهنای باند به کاربران بیشتر از حد استاندارد می‌دانند و اعتقاد دارند که این نوع سیستم فروش از نظر مالی برای کاربران صرفه اقتصادی بیشتری دارد.
این استاد دانشگاه اینترنت نامطلوب را مانعی برای انجام امور تحقیقاتی قشر فرهیخته دانست و افزود: شرکت‌های ارائه دهنده می‌توانند قیمت سرویس‌های خود را بالا ببرند و آنچه را ارائه دهند که می‌فروشند اما فروش خلاف وعده از نظر شرعی و اخلاقی درست نیست.
وی تصریح کرد: وضعیت اینترنت در کشورهای توسعه یافته نه تنها به لحاظ هزینه بلکه از نظر کیفیت نیز به هیچ عنوان قابل مقایسه در کشور ما نیست.
مسعودی در رابطه با وعده‌های وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات درباره بهبود کیفیت اینترنت عنوان کرد: طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور، ایران باید به لحاظ امکانات دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی همچنین جامعه دانش بنیان تا سال ۱۴۰۴ در منطقه رتبه اول را داشته باشد. برای رسیدن به این هدف نیازمند تهیه زیرساخت‌های لازم هستیم البته موانعی از جمله نزدیک شدن به پایان دولت دهم، تلاش دشمنان کشور برای سنگ‌اندازی در مسیر پیشرفت و توسعه ایران، پهناور بودن سرزمین و … بر سر راه ایجاد زیرساخت فیبر نوری برای حل مشکلات اینترنتی وجود دارد که البته بخشی از این موانع با اراده دولت قابل حل است.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط