بیش از ۶۰ % کاربران ایرانی از طریق ADSL به اینترنت متصل هستند

ایتنا: مطابق یک نظرخواهی که برای سنجش طریقه اتصال کاربران ایرانی به اینترنت انجام شده، بیشترین تعداد کاربران اعلام کرده اند که از طریق ADSL به شبکه جهانی متصلند.در این نظرخواهی اینترنتی که به تازگی در سایت ایتنا انجام شده، از کاربران سایت خواسته شده که یکی از انواع رایج اتصال به اینترنت را که برگزیده اند و از آن استفاده می کنند اعلام نمایند.
بیش از شصت و سه درصد شرکت کنندگان این نظرسنجی اعلام کرده اند که از طریق ADSL به اینترنت وصل شده اند و بدین ترتیب بزرگ ترین سهم بازار اینترنت را از آن خود کرده اند.

اتصال از طریق وایمکس، با کسب بیش از ده درصد آراء، دومین رتبه از بازار اینترنت ایران را به خود اختصاص داده است.

از نتایچ جالب این نظرسنجی، کسب رتبه سوم اتصال از طریق GPRS است که با سهمی حدود ده درصد، نشان دهنده بازار رو به رشد این بخش است و با وجود وضعیت نه چندان مناسب سرعت اینترنت در میان اپراتورهای موبایل، نشان از اشتیاق کاربران به استفاده از این فناوری است.

همچنین بطوریکه نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، بیش از پنج درصد کاربران ایتنا از طریق Dial-up به اینترنت متصلند که با وجود تعداد فراوان سرویس دهنده اینترنت پرسرعت، و نیر شرکت مخابرات ایران، و الزام قانونی برای گسترش اینترنت پرسرعت در کشور، تامل برانگیز است.

گفتنی است که این نظرسنجی در مقطع زمانی حدود دو ماهه پایان سال ۹۱ و در سایت ایتنا برگزار شده و در آن ۶۸۳۲ نفر شرکت کرده اند.

برای مشاهده جزئیات کامل این نظرسنجی می توانید به این نشانی مراجعه کنید.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط