دوره حرفه ای طراحی وب سایت

 

در دوره پیشرفته طراحی وب سعی خواهیم کرد دانسته های شما از دوره های قبلی را در کنار هم قرار دهیم و یک طرح کامل و جذاب را با اصول جدید و بر اساس استانداردهای روز ایجاد کنیم. همچنین امکانات جدید اضافه شده در HTML5 و CSS3 را نیز در این دوره به شما آموزش می دهیم.
کسانی که در این دوره شرکت می کنند باید درک کاملی از ساختار کلی HTML داشته باشند و بتوانند ساختار لازم را برای صفحه مورد نظر خود ایجاد کنند. آشنایی با مفهوم semantic تگ های HTML جزو ملزومات است و دانستنشان جزو ملزومات است.
در این دوره ساختار HTML5 نیز برای شما توضیح داده شده و تفاوت های این نسخه از HTML با نسخه های قبلی نیز توصیف می شود. شما با ساختار تگ های semantic در HTML5 آشنا می شوید و در پایان این بخش قادر خواهید بود که طرحی را با اصول HTML5 ایجاد کنید. همچنین ترفندهایی به شما آموزش داده می شود که بر اساس آنها بتوانید طرح HTML5 خود را در مرورگرهای قدیمی که از HTML5 پشتیبانی نمی کنند نیز به درستی به نمایش در آورید.
یکی از قابلیت هایی که در HTML5 اضافه شده است استفاده از audio و video است. شیوه استفاده از این دو قابلیت را به شما می آموزیم و همینطور توضیح میدهیم که چطور می توان جایگزینی را برای مرورگرهای قدیمی تر با استفاده از flash در نظر گرفت.
در HTML5 قابلیت هایی برای validate کردن فرم ها در نظر گرفته شده و همچنین چند input type جدید نیز به این نسخه اضافه شده که همه آنها برای شما توضیح داده خواهد شد
سپس وارد مبحث CSS می شویم و مباحث پیچیده تر در CSS را بررسی می کنیم. سعی شده است تا به جای پرداختن به مسائل ساده تر، pattern های از اصول طراحی و سبک دهی رایج را به شما آموزش دهیم تا در عمل فرا بگیرید که چطور می توان بخش های مختلف سایت و مخصوصا navigation سایت را به طور کامل با CSS طراحی کنید.
بعد از آن وارد مبحث CSS3 می شویم و قابلیت های جدیدی که در CSS3 اضافه شده است را برایتان توضیح می دهیم. در اینجا با مفاهیمی چون گزینشگرهای جدید CSS3 و همچنین شیوه های تعریف رنگ جدید آشنا می شوید. سپس ایجاد سایه برای متن و آبجکت های داخل صفحه، ایجاد gradient با CSS (به همراه ایجاد fallback برای مرورگرهای قدیمی تر) را آموزش می دهیم. بعد از آن به سراغ پیوست کردن فونت ها به صفحه می رویم و شیوه صحیح پیوست فونت به صفحات را به شما می آموزیم.
سپس وارد مبحث جذاب و دوست داشتنی animation ها در CSS3 می شویم. این بخش شامل سه زیر شاخه transform, transition و animation است که همه اینها با ذکر مثال برای شما توضیح داده خواهد شد
در پایان کار کردن با media query ها برایتان توضیح داده خواهد شد و اشاره ای به طراحی responsive نیز خواهیم کرد.
در قدم آخر نیز کار کردن با modernizr را برایتان توضیح خواهیم داد و اینکه این کتابخانه ی جاوااسکریپت چه استفاده ای در طراحی های جدید و مدرن دارد
در پایان دوره شما با اصول HTML5, CSS3 آشنا شده اید و مباحث حرفه ای تری از طراحی وب سایت را فرا خواهید گرفت.

۱۰ جلسه / هر جلسه ۳ ساعت

زمان شروع: نیمه دوم فروردین ماه

روز های برگزاری: سه شنبه و پنج شنبه / پنج الی هشت

نام مدرس: امیر عباس عبدالعلی

تومان ۲۹۵,۰۰۰ تومان

وب مثبت فقط به معرفی کلاس ها و پرداخته و مسئولیت دیگری ندارد، برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط