کیم دات کام دست بردار نیست!

ایتنا: استقبال کاربران از سایت جدید کیم دات کام «بسیار بالا» گزارش شده است.

کیم اشمیتز، معروف به کیم دات کام، بنیانگذار و مدیر سایت مگاآپلود که سال گذشته به اتهام نقض کپی رایت تعطیل شد، از راه‌اندازی سایت جدید خود خبر داد.

به گزارش ایتنا به نقل از پایگاه خبری مش‌ابل، این سایت که Mega.co.nz نام دارد، ۵۰ گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کسانی که مایل به دریافت فضای بیشتر هستند، می‌توانند با پرداخت حدود ۱۳، ۲۶ و ۴۰ دلار به ترتیب ۵۰۰ گیگابات، ۲ ترابایت و ۴ ترابایت فضا به دست آورند.

این در حالی است که چند ماه پیش کیم دات کام از شروع فعالیت سایت جدید خود به آدرس me.ga خبر داده بود، ولی دولت گابن این سایت را پیش از شروع به کار آن بلوکه کرد.

دامنه ga به کشور آفریقایی گابن تعلق دارد.

وزیر ارتباطات این کشور گفته بود فضای گابن نباید توسط افراد خلافکار مورد استفاده قرار گیرد!

کیم دات کام هم متقابلاً به آقای وزیر حمله‌ور شد و این اقدام وی را ناشی از بی‌تجربگی او دانست.

به گزارش ایتنا، در لحظات اولیه شروع به کار Mega.co.nz، این سایت با ترافیک بسیار بالای بازدیدکنندگان روبرو شده است.

کیم دات کام یک ساعت پس از اعلام خبر راه‌اندازی سایت مزبور، با اشاره به مراجعه بسیار زیاد کاربران به سایت، مدعی شد: اکنون در هر دقیقه، هزاران نفر در سایت ثبت نام می‌کنند.

دو ساعت بعد، وی در یک پیام توییتری دیگر به ثبت نام ۲۵۰ هزار کاربر اشاره کرد و گفت سایت با حداکثر توان خود کار می‌کند.

به نظر می‌رسد اگر دوباره مشکل خاصی در این زمینه بروز نکند و مسائل حقوقی و قانونی دامنگیر مدیر ثروتمند مگاآپلود نشود، احتمالاً اوضاع بر وفق مراد وی پیش خواهد رفت.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط