یادگیری طراحی وب، بدون نیاز به داشتن استاد

این روز ها منابع مفید زیادی وجود دارد که هر فردی می تواند در آموختن اصول طراحی وب و نه فقط در این زمینه بلکه در هر زمینه ای از آنها استفاده کند. تنها چیزی که ضرورت دارد این است که بخاطر داشته باشید که باید استقامت داشته و زمان خود را وقف آموختن اصول طراحی وب و افزودن تمرین فراوان پس از یادگیری نمایید.

مزایای اتکا به خود  (تصور کن، خلق کن، بیاموز)

شاید ندانید ولی این موضوع حقیقت دارد که اگر با اراده خود طراحی وب بیاموزید، مزایای بسیاری دارد. اول از همه اینکه شما خود فرآیند یادگیری را در کنترل خود دارید و تصمیم میگیرید که با چه سرعتی و از کجا شروع به یادگیری کنید. اکثریت مردم بر این باورند که اگر برای یادگیری طراحی وب به فردی به عنوان مثال به یک مربی مراجعه کنند ، خیلی سریع متخصص خواهند شد. اما چنین نیست ممکن است شخصی که به عنوان مربی انتخاب کرده اید فرد مناسبی نباشد و یا سرعت آموزش وی خیلی سریع یا خیلی کند باشد. خود آموزی (یادگیری بدون واسطه) مزایای خود را دارد و مطمئنا بسیاری موارد غیر از آنهایی که قبلا بدان اشاره کردیم را کشف خواهید نمود.
در مسیر یادگیری ، بدون در نظر گرفتن مسیری که برای خود انتخاب نموده اید خطراتی ظاهر می شوند و شما باید بیاموزید که چگونه به بهترین نحو با آنها مقابله کنید. به عنوان مثال کسی که تازه در ابتدای راه یادگیری اصول طراحی وب است وسوسه زیادی می شود که اطلاعات زیادی از منابع مختلف بخواند که این امر موجب آشفتگی ذهنی شما می شود. به همین خاطر است که بهترین راه همانا انتخاب تعداد محدودی از منابع موثق و آموختن از آنها می باشد.
وبلاگ های طراحی وب واقعا توصیه می شوند زیرا اموزش ها و دروس زیادی ارائه می دهند که هر کس باید در مورد آن ها بداند. خطر دیگر مربوط به حقیقت است که شما احتمالا اطلاعات نظری بسیاری جمع آوری می کنید بدون اینکه تمرین نمایید. شما این ضرب المثل را می دانید که “تمرین هر چیزی را کامل می کند” پس به آن گوش نمایید.
در مجموع آموزش یک فرآیند متوالی و متناوب است و این مساله باید در یادگیری طراحی وب هم صدق کند. از طرف دیگر اگر شما قصد دارید همه زمان خود را فقط برای یادگیری صرف کنید و اصلا تمرینی نداشته باشید به احتمال زیاد شانس بهره بردن از داده های جمع آوری شده را نخواهید داشت. بهترین طراحان وب زمانیکه در حال یادگیری بودند برای خود یک نمونه کاری می ساختند. هر درس جدیدی که فرا می گیرید تبدیل به پروژه ای می شود که بعدا می توانید به نمونه کارها ی خود اضافه کنند. به این ترتیب در آینده با درخواست کار طراحی وب می توانسید همه کارهای خود را ارائه دهید بدون نگرانی از اینکه نمونه کار طراحی وب شما به اندازه کافی پیشرفته نیست.

بهترین استاد، اینترنت

همین طور که رشد می کنیم می خواهیم اساتید خود را به فراموشی بسپاریم و در مکان های مختلف به دنبال منابع یادگیری بگردیم.برای کسی که علاقه مند به اصول طراحی وب است. اینترنت بهترین مربی است. در شرایطی که سرگردان بدنبال دلایلی می گردید باید بدانید که می توانید آنلاین شوید و به صدها وبلاگ طراحی وب مملو از بازآموزی و درس دست یابید . می توانید آثار افراد برجسته دیگر را کشف کنید و از اشتباهاتی که کرده اند درس بگیرید و از یافته ها درس بیاموزید همانطور که شخصی گفته است ” دنیا همچون صدفی در اختیار توست” و مایه تاسف می باشد اگر از فرصت های آموزشی که اینترنت ارائه می دهد بهره نبریم . این حقیقت را در ذهن داشته باشید که این آموزگار همیشه همراه شما خواهد بود در هر ساعت از شبانه روز .

بهترین کار، تمرین است

ما بارها و بارها در مورد متون آموزشی و از مزایایی که در برابر ما خواهند گذاشت ، صحبت کرده ایم. اکنون دوباره به همین موضوع رجوع می کنیم. باید نقش مهمی که یک متن آموزشی از فرآیند یادگیری دارد را برجسته کنیم .برای کسی که می خواهد در حوزه طراحی وب فعال باشد مشاهده فرآیندی که یک پروژه مرحله به مرحله طی می کند رویایی است است که به واقعیت می پیوندد. به همین دلیل است که وبلاگ هایی که اختصاص به طراحی وب دارند بازدید کننده زیادی دارند. زیرا اطلاعات عملیاتی را از طریق این آموزش ها ارائه می دهند. براحتی می توانید مشاهده کنید که یک پروژه طراحی وب چگونه کامل می گردد. سپس از وب سایت خارج شده یا متون آموزشی را به کناری گذاشته و تلاش نمایید همان فرآیند را از نو انجام دهید و تمرین کنید تا زمانی که شما هم به نتیجه مشابه دست یابید. عملا شما به موفقیت دست خواهید افت.

از اشتباهات درس بگیرید

از آنجایی که ما انسان هستیم ، تمایل به اشتباه کردن داریم و این اشتباه می تواند در زمان یک فرآیند آموزش رخ دهد. مانند همین موردی که ما درباره آن صحبت می کنیم. بزرگترین مزیت یادگیری درباره طراحی وب با اتکا به خود این است که شما می توانید آهنگ فعالیت خود را تنظیم کنید. همانگورنه که دوست دارید و بنابراین از اشتباه کردن پرهیز نمایید. اما با توجه به این واقعیت که شما میزان زیادی از اطلاعات را در یک بازه زمانی کوتاه جمع آوری می کنید به احتمال زیاد اشتباه هم خواهید کرد.از آن اشتباهات درس بگیرید که این عمل از شما یک متخصص بهتر در حوزه طراحی وب خواهد ساخت.

تنظیم اهداف بلند مدت

در آخر ما حداقل باید متذکر شویم که تنظیم اهداف بلند مدت برای شما که قصد دارید یک طراح وب سایت شوید چه اهمیت زیادی دارد در غیر این صورت شما ریسک کرده اید . تمام دانشی که جمع آوری نموده اید و وقت خود را تلف نموده اید و به خاطر یک اشتباه ، سرگردان و پریشان می شوید. فرآیند آموزش طراحی وب سایت هیچگاه به پایان نمی رسد. اما همه چیز به مرور زمان بهتر می شود. شما از مسائل ساده به مسائل پیچیده هدایت می شوید و لذا به وبلاگ های طراحی وب سایت بیشتر و بیشتر علاقه مند می شوید و در همان حال متوجه می شوید که تمرین و تمرین چقدر مهم است تا یک طراح بزرگ وب سایت در آینده شوید.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط