لزوم توجه به اصول طراحی و مدیریت وب در وب سایت های فارسی زبان

به نقل از وب مثبت: همان طور که می دانید طراحی و مدیریت یک وب سایت در اینترنت، مستلزم آشنایی کامل به زبان های برنامه نویسی وب همچون HTML، PHP، Java Script، VB Script و … می باشد. شما باید در این راه به تکنولوژی های موجود در وب همچون ASP ،CSS  و تکنولوژی های نو ظهوری همچون Ajax (که مورد استفاده در نسل جدید سایت های اینترنتی موسوم به وب ۲ می باشد) نیز آشنا بوده و بتوانید از آن ها در هر چه کاربردی تر کردن وب سایت خود استفاده کنید. آشنایی به استفاده از نرم افزارهای طراحی وب همچون Dream Weaver در راه اندازی وب سایت های استاتیک به شما بسیار کمک خواهد کرد. آشنایی به نحوه نصب و استفاده از CMS ها (سیستم های مدیریت محتوا) همچونMovable Type ،WordPress و Joomla نیز در راه اندازی وب سایت های کاربردی داینامیک برای شما بسیار راه گشا خواهد بود. نحوه نصب، مدیریت و کار با Forum ها و Upload Center ها نیز از دیگر نیاز های شما می باشد. به غیر از همه ی این ها، برای رسیدن به گرافیکی زیبا، جذاب و حرفه ای در وب سایت مورد نظر باید بتوانید با نرم افزارهایی همچونPhotoshop، Corel Draw، Flash و … به طور حرفه ای استفاده نموده یا از یک گرافیست حرفه ای برای انجام امور گرافیکی وب سایت خود استفاده نمایید. آشنایی به نحوه ثبت دامین و تهیه هاست و کار با کنترل پنل های دامین و هاست نیز از دیگر ضروریات در طراحی و مدیریت وب می باشد.

همان طور که می دانید توجه به اصول هر کاری، قبل و در حین انجام آن کار از بدیهی ترین موارد لازم می باشد اما متاسفانه در رابطه با حجم عظیمی از وب سایت های فارسی زبان شاهد هستیم که طراحان و مدیران وب سایت ها کوچک ترین توجهی به اصول طراحی و مدیریت وب نداشته و ندارند؛ پس قبل از هر چیزی، اصول طراحی و مدیریت وب را در وب سایت “وب مثبت” به آدرس WebMosbat.IR آموزش ببینید.

قصد داریم در “وب مثبت” به ارائه مقالات بسیار مفید و کاربردی به زبان فارسی در رابطه با “آموزش اصول طراحی و مدیریت وب” نماییم تا شاید بتواند مفید و مورد استفاده همگان قرار گیرد. همچنین معرفی وب سایت های معتبر انگلیسی زبان نیز در رابطه با “اصول طراحی و مدیریت وب” در “وب مثبت” می تواند کاربران را به دریچه عظیم تری از مقالات و دانسته های ارزشمند در عرصه طراحی و مدیریت وب باز نماید.

نویسنده: علیرضا اصغری

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط