ایمیل ملی زیر ذره بین کمیسیون امنیت ملی

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، وی با اعلام اینکه به طور حتم کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به دلیل حساسیت بالا موضوع ایمیل ملی را پیگیری می‌کند، تصریح کرد:‌ مسئولان این وزارتخانه باید با حضور در مجلس درباره اجرای این طرح شفاف سازی کنند.
عوض حیدرپورشهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار موبنا، با اشاره به اقدامات عجولانه وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای طرح‌های خود به‌ویژه طرح ایمیل ملی، گفت: به طور حتم جمهوری اسلامی ایران نیازمند راه‌اندازی سیستم‌های نوین و پیشرفته است، اما آنچه مسلم است مسئولان وزارت ارتباطات برای اجرای این‌گونه‌‌ها طرح‌ها نخست باید به فکر ایجاد زیرساخت‌ها مطمئن و پیشرفته باشند، نه اینکه برای اجرای عجولانه طرح‌ها از هر دستاویزی حتی سیستم‌های ارتباطی قدیمی استفاده کنند.

internet-marketing-strategy-traffic1
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، امنیت را مهم‌ترین محور اجرای طرح‌های نوین در حوزه ارتباطات خواند و افزود:‌ به نظر می‌رسد که این مقوله در اجرای طرح‌های دولت مغفول مانده است.
وی با اعلام اینکه به طور حتم کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به دلیل حساسیت بالا موضوع ایمیل ملی را پیگیری می‌کند، تصریح کرد:‌ مسئولان این وزارتخانه باید با حضور در مجلس درباره اجرای این طرح شفاف سازی کنند.
حیدرپورشهرضایی با تأکید بر اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید گزارشی را در حوزه امنیت، گستردگی، نیروی انسانی، تجهیزات و کارآمدی سیستم به اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ارائه کند، یادآور شد: به طور حتم بعد از ارائه گزارش اگر امکانات و تجهیزات و نقشه راه وزارتخانه مورد تایید اعضا قرار نگرفت، مسئولان مربوطه باید در اجرای طرح‌های خود به ویژه اینترنت و ایمیل ملی تجدید نظر کنند.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای وظایفش در ماههای اخیر را بسیار ضعیف دانست و گفت: متأسفانه محمدحسن نامی برای مدیریت این وزارتخانه از اهلیت لازم برخورد نیست.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط