هند بالاترین نرخ رشد کاربران اینترنت در جهان را خواهد داشت

به گزارش ایرنا بنابر تحقیق و پیش بینی شبکه مجازی سیسکو ( Cisco Visual Networking Index ) پس از هند کشور اندونزی با ۴۲ درصد رشد سالیانه و آفریقای جنوبی با ۳۱ درصد رشد سالیانه در رتبه های پایین تر قرار خواهند گرفت.
در این گزارش که روز چهارشنبه در روزنامه هندی بیزینس استاندارد منتشر شده آمده است در دوره سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ کاربران جهانی اینترنت سه برابر افزایش خواهند یافت و بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۷ ایالات متحده آمریکا با ۳۷ اگزابایت در هر ماه و چین با ۱۸ اگزابایت در هر ماه به بیشترین تولید کننده ترافیک اینترنتی خواهند بود.

80732602-4529877
بر اساس این گزارش ، در سطح منطقه ای بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ کشور های خاورمیانه و آفریقا همچنان سریع ترین رشد ترافیک پروتکل اینترنتی (IP) را خواهند داشت.
این کشورها با رشد پنج برابری دارای ۳۸ درصد نرخ رشد سالیانه کاربران اینترنت در دوره ی پیش بینی شده هستند. در گزارش پیشین این مقاله در دوره ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ کشور های خاورمیانه و آفریقا با رشد ۱۰ برابرو ۵۶ درصد نرخ رشد سالیانه کاربران اینترنت را به خود اختصاص دادند.
مناطق آسیا اقیانوسیه تا سال ۲۰۱۷ با تولید ۴۳ ممیز چهار دهم اگزابایت در هر ماه بیشترین ترافیک اینترنتی را تولید خواهند کرد.
بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۱۷ ، سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر کاربر اینترنتی که بیش از ۴۸ درصد از جمعیت پیش بینی شده جهان که حدود هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر خواهد بود را تشکیل می دهند، در سطح جهانی وجود خواهند داشت.
در سال ۲۰۱۲ دومیلیاردو ۳۰۰ میلیون کاربر شبکه جهانی اینترنت وجود داشتند که ۳۲ درصد از جمعیت هفت میلیاردو ۲۰۰ میلیون نفری جهان را تشکیل می دهند. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹ میلیارد انواع شبکه های اینترنتی مانند دستگاه های شخصی سیار و ثابت ، ارتباطات بین شبکه ای (ام ۲ام ) وجودخواهند داشت .
در سال ۲۰۱۲، ۱۲ میلیارد شبکه های اینترنتی در سرتاسر جهان وجود داشتند .
کاربران شبکه جهانی اینترنت در هر ماه سه تریلیون دقیقه ویدئو به این شبکه اضافه خواهند کرد که این مقدار به اندازه یک ممیز ۲ میلیون دقیقه ویدئو در هر ثانیه است.

درباره نویسنده

"وب مثبت" فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرد... شما در "وب مثبت" شاهد محتوای مرتبط با وب، شامل "آموزش اصول طراحی و مدیریت وب سایت" و همچنین "آخرین اخبار و حاشیه های دنیای وب" خواهید بود. WebMosbat.IR را به یاد داشته باشید...

نوشته های مرتبط